... krásné slečny, právničky a výborné házenkářky ...

M E N U               Házenkářská kariéra Petry Čumplové byla hodně závratná, už jen to, že do ligového kolotoče žen naskočila ve svých 15-ti letech je obdivuhodné. Sedm sezón odehrála za DHC Slavii Praha, s kterou získala titul mistryň Československa, dvakrát mistryň Česka a stejně se jim dařilo i v Českém poháru. Díky výbornému výkonu na mistrovství evropy v sezóně 94/95 se o ni začali zajímat v zahraničí. Petra tedy odešla do Německa a postupně prošla kluby jako je Eintracht Minden, kde strávila jednu sezónu, TV Mainzlar, tam čtyři a poté byla tři roky oporou Bayeru Leverkusen, se kterým získala Německý pohár. Po rozdělení Československa odehrála za Slavii 59 ligových utkání a nastřílela neuvěřitelných 438 branek. To jí dělá průměr přes 7 gólů na zápas, to neuvádíme statistiky ještě federální ligy. Dále byla nejlepší střelkyní v pohárech, ať Evropském nebo Českém. Byla zkušenou legionářkou národního týmu, který využíval jejích služeb více než deset let a Petra se odvděčila výbornými výkony. Během 206 zápasů za českou reprezentaci nastřílela rodačka z Prahy 939 gólů do sítí soupeřů. Účastnila se čtyř mistrovství světa. Naopak si zahrála jen na dvou evropských šampionátech. Díky svým výkonům byla hned třikrát nominována do výběru Evropy a jedenkrát do výběru Světa. Čumpla, jak je Petra přezdívána, úspěšně dokončila právnickou fakultu Univerzity Karlovy a od léta 2003 se stala hráčkou jiného německého klubu, Neustadt in Sachsen, který tehdy hrál až třetí německou ligu. I přes nabídky z česka tedy dále hrála v Německu. Už ne jako profesionál, ale dojížděla z Prahy, kde začala aktivně pracovat jako právnička v advokátní kanceláří své maminky, Olgy Preclíkové. Petra toužila po změně, přece jen osm let v Německu je hodně. Sezónu jěště aktivně hrála za Neustadt, aby mohla na MS 2003 a po něm už pověsila reprezentaci definitvně na hřebíček(6.6.2004). Takže od léta 2003 hrála za německý Neustadt, kde patřila mezi opory. Nejdříve týmu pomohla do 2.ligy a pak i k Saskému poháru. Na jaře 2006 pověsila házenkářské boty na hřebík a vrhla se do osobního života. Dala házené vše co mohla a mladým házenkářkám předala žezlo a mnohé si ji uchovají jako vzor a možná, že jednou uvidíme na hřišti zase nějaké rozčepýřené křídlo s rychlýma nohama a zlatýma ručičkama, které zvedne se sedaček všechny fanoušky.

               Petra pochází z házenkářské rodiny, hrála ji její matka i otec a do svých 20-ti let i její sestra Vlaďka. Pan Čumpl působil jako rozhodčí házené. Ptáte se jak je možné, že z pozice křídla dokázala tolikrát za zápas skórovat? Je to jednoduché. Petra byla od svých spoluhráček nazvána "srdcařkou", prostě hraje naplno do poslední chvíle, oplývá snahou a obrovským nasazením. Ale to není vše! Umí se prodrat sama středem hřiště nebo náhrát ve vhodnou chvíli do "trháku" unikající spoluhráčce míč přesně do rukou. Dokáže bavit diváky i spoluhráčky a to nejen na hřišti, ale i v šatně, kde udržuje dobrou náladu. Její největší přednosti spočívají v technice střelby. Dokáže hodit míč do sítě z brankové čáry, čímž je pověstná, stejně jako její chladnokrevnost při sedmimetrových hodech, kdy neměla šanci žádná brankářka. I proto byla již třikrát vyhlášena nejlepší házenkářkou roku, naposledy v roce 1999. Petra má obrovský talent a dokazovala to svými stabilními výkony.

               V roce 2006 se Petře narodil syn Kryštof a na jaře roku následující se vdala. Pustila se do obchodní činnosti a žije dle svých slov spokojený a šťastný život. Přejme jí to :)

Toliko o kariéře a životě jedné z nejlepších házenkářek česka a vlastně i světa.

autor: Torp© 2003-2009 Torp